V zdrojovom kóde v App Store sa objavili zmienky o novom realityOS

Systém bude podľa názvu s najväčšou pravdepodobnosťou určený pre plánovaný Apple headset.

Produkt pre zmiešanú realitu by mala značka podľa doterajších hypotéz predstaviť niekedy v rozmedzí nasledujúcich dvoch rokov. K headsetu by sa neskôr mali pripojiť aj okuliare pre rozšírenú realitu s elegantnejším dizajnom.

Podľa známeho analytika Ming-Chi Kua bude novinku poháňať čip podobný procesorom M1 zo série Apple Silicon. Zariadenie tak bude mať k dispozícii výkon porovnateľný s počítačmi Mac. Ponúknuť by malo plynulé prepínanie medzi režimami rozšírenej a virtuálnej reality.

Po softvérovej stránke by mal headset takisto byť celkom novým územím. Operačný systém by podľa nových zmienok v zdrojovom kóde mal niesť názov realityOS.

Apple podľa názoru Marka Gurmana z Bloombergu chystá pre nový produkt aj App Store sekciu s obsahom zameraným špeciálne na hry či ďalší multimediálny obsah pre zmiešanú realitu.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.