V Apple vyvíjajú crossover medzi Mac mini a Mac Pro

Zariadenie s pracovným pomenovaním Mac Studio má kombinovať oba spomínané už existujúce počítače od Apple.

O vývoji hybridu informoval portál 9to5Mac s odvolaním na nemenovanný zdroj, ktorý má informácie o plánoch značky. Podľa reportu má ísť o zariadenie, ktoré bude primárne vychádzať z kompaktného Mac mini, no s výrazne výkonnejšou výbavou. Novinka je vyvíjaná v dvoch variantoch. Jedna má disponovať čipom M1 Max, ktorý Apple uviedol minulý rok v MacBookoch Pro. Model číslo dva ponúkne ešte výkonnejší Apple Silicon procesor.

O kompaktnejšom variante Mac Pro sme tu už informácie mali. Vtedy sa skloňoval model o polovicu menší ako súčasný výkonný desktop. Je teda možné, že Mac Studio bude práve touto novinkou. Podľa Marka Gurmana má menší Mac Pro dostať 40 jadier CPU a 128 jadier GPU.

Nový model má interné označenie J375 a zameraný má byť na profesionálov, podobne ako takisto vyvíjaný Apple Studio Display s rozlíšením 7K.

Mac Studio by mohol mať premiéru v rámci konferencie WWDC alebo na jeseň, presný dátum však zatiaľ nepoznáme.

zdroj: 9to5Mac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.