Potrebujete nový adaptér k Macu? Možno si počkáte dlhšie

Samostatné kupované sieťové adaptéry pre 14 a 16-palcové MacBooky Pro majú výrazné meškanie pri dodaní k zákazníkom.

Ide o 96 a 140W USB-C adaptéry pre spomínané verzia laptopov Apple. V Spojených štátoch je uvádzaný odhad doručenia od šesť do osem týždňov. To v praxi znamená, že novú nabíjačku zákazníci uvidia možno až začiatkom októbra. Inak to nie je ani u nás – odhadovaná lehota sú takisto až dva mesiace. V prípade 96W verzie nie je dokonca uvedený ani predpokladaný termín naskladnenia.

Problém s dodávkami týchto adaptérov má Apple už dlhšie. Takmer pred rokom sa napríklad na spomínaný 96W adaptér čakalo v extrémnych prípadoch až štvrť roka!

Apple minulý týždeň uviedol, že počas aktuálneho kvartálu mal stále problémy v zásobovaní výrobného reťazca, no verí, že by sa situácia mala na jeseň zlepšiť. Nádejou môže byť pohľad na odhadované dodanie pre viaceré zariadenia, ktoré sú v porovnaní so začiatkom roka oveľa optimistickejšie. Aj tu sa samozrejme nájdu výnimky, akou je napríklad Mac Studio s čipom M1 Ultra či Studio Display s nano-textúrovou úpravou skla.

Na záver ešte spomenieme, že dostupnosť adaptérov s nižším výkonom (napríklad 67W) je dobrá.

zdroj: Apple

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.