Niektoré konfigurácie nových MacBookov nebudú dostupné až do augusta

Apple minulý týždeň spustil prvé objednávky na nový MacBook Pro s čipom M2 a podobne ako pri iných modeloch aj tu treba počítať s omeškaním pri dodaní.

Vybrané konfigurácie  na mieru s väčšou pamäťou napríklad nebudú k dispozícii až do augusta. Pri MacBookoch Pro s 13-palcovou uhlopriečkou a 24GB pamäťou sa v USA uvádza dodanie ode 3. do 10. augusta. Pokiaľ ide o vylepšenia SSD či iné konfigurácie pamäte, tu sa uvádza minimálne júl. Základné varianty nového laptopu sú dostupné okamžite.

Oneskorenie nie je príjemné, no ani zásadne prekvapujúce. Apple sa celý rok, podobne ako iné firmy, potýka s nedostatkom komponentov. Problém s omeškaním doručenia tak napríklad postihol aj 14 a 16-palcové modely MacBooku Pro, dokonca aj v základných konfiguráciách.

Tieto výpadky v dodávkach dielov budú Apple odhadom stáť od 4 do 8 miliárd dolárov.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.