Mac Pro ponúka po novom 512GB úložisko aj novú grafiku

Apple tento týždeň aktualizoval konfigurácie svojho high-end desktopu.

K dispozícii je tak spomínaná 512GB verzia spolu s AMD Radeon Pro W5500X s nezmenenou cenou 5999 dolárov. Predtým bol za rovnakú cenu dostupný variant s 256GB úložiskom a kartou AMD Radeion Pro 580X. Ako príplatkovú si môžu zákazníci zvoliť AMD Radeon Pro W6600X za 300 dolárov.

Počítač, ktorý značka predstavila v zime 2019, stále poháňa Intel Xeon. Určite sa však dočkáme aj verzie s Apple Silicon. Práce na nej ostatne potvrdil aj sám Apple v rámci utorkového eventu Peek Performance. Presnejšie informácie ohľadom termínu predstavenia zatiaľ nepoznáme.

Podľa Marka GurmanaBloombergu, bude novinka dostupná v dvoch variantoch s odlišnými čipmi – jeden z 20-jadroým CPU a 64-jadrovým GPU a druhý s 40-jadrovým CPU a 128-jadrovým GPU.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Jeff Williams bol nominovaný do dozornej rady Disney

Bývalý prevádzkový riaditeľ (COO) spoločnosti Apple Jeff Williams bol spočiatku vnímaný ako možný nástupca Tima Cooka v pozícii CEO. Dávalo to prirodzený zmysel, keďže tranzíciu z COO na CEO podstúpil pred vyše 10 rokmi aj Cook.
pokračovanie článku

Môže myš zvýšiť produktivitu práce?

Keď sa hovorí o produktivite, väčšina ľudí si predstaví time management alebo pracovné návyky. Úplne zabúdame na to, že aj hardvér, ktorý používame každý deň, má obrovský vplyv na našu efektivitu a produktivitu. Napríklad počítačová myš alebo klávesnica.