5G sieť Telekomu takmer pre celé Košice, väčšinu Žiliny, pokrytie stúplo na 13 miest a 40 obcí

Slovak Telekom pokračuje v expanzii 5G sietí do ďalších lokalít. V septembri 2022 pokryl viaceré mestá a obce v rôznych regiónoch Slovenska.

Takmer celé Košice a väčšina Žiliny v pokrytí 5G

Od štvrtka 29. septembra 2022 pokrýva Telekom už takmer celé Košice novou 5G sieťou. 5G sieť je k dispozícii vo všetkých mestských častiach, chýbajú už len posledné tri stanice. Úplne novým pokrytím na mape miest je aj Žilina. V meste je pokrytá väčšina územia i populácie, ďalšie oblasti budú nasledovať v najbližších týždňoch.

5G aj pre Galantu, Malacky, Šaľu či Štúrovo

Od 29.9.2022 je pokrytie 5G sieťou aj v ďalších mestách: Galanta, Hlohovec, Malacky, Šaľa a Štúrovo. Celkovo je 5G sieť k dispozícii v 13 mestách: Bratislava, Galanta, Hlohovec, Košice, Malacky, Modra, Nitra, Nové Mesto nad Váhom, Šaľa, Štúrovo, Trnava, Vráble (časť) a Žilina (väčšia časť).

5G pre ďalšie obce

Telekom rozširuje 5G sieť aj na vidieku, v septembri bolo pokrytých 10 ďalších obcí: Kostolište, Košická Polianka, Košické Oľšany, Malá nad Hronom, Matúškovo, Mojš, Nána, Pusté Úľany, Sady nad Torysou a Vyšná Hutka. Popri 13 mestách je tak 5G sieť k dispozícii v 40 obciach Slovenska.

5G roaming s novými partnermi

Telekom v posledných týždňoch rozšíril aj počet partnerov pre 5G roaming. Do zoznamu pribudli nasledujúci partneri: Orange Israel, SK Telecom (Južná Kórea), Plus GSM (Poľsko), 3/drei (Rakúsko), AVEA (Turecko), du (UAE) a O2 vo Veľkej Británii. Počet partnerov v 5G roamingu sa rozšíril už na 38 sietí v 33 krajinách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.