Všetky budúcoročné iPhony možno dostanú 120Hz displej

Technológia ProMotion, ktorá zabezpečuje vyššiu frekvenciu obnovovania displeja by nemusela byť v prípade iPhonu pre rok 2022 výsadou vyššej triedy.

Práve modely s prívlastkom Pro majú totiž dostať 120Hz ProMotion displej už tento rok. Modely z nižšej kategórie, základný iPhone 13 a iPhone 13 mini podľa všetkého technológiou disponovať nebudú. Ako potvrdenie tohto predpokladu svedčí aj fakt, že Apple má pre tohtoročné modely dvoch samostatných dodávateľov pokiaľ ide o displeje.

iPhone 13 ProiPhone 13 Pro Max dostanú LTPO displeje od Samsungu, ktorý začal s ich výrobou už pred dvomi mesiacmi. LTPS obrazovky určené pre zvyšné dva tohtoročné modely Apple smartfónu zabezpečí LG.

Tento rok nás čaká, podobne ako v prípade iPhonu 12, paleta modelov s displejmi od 5,4″, cez 6,1″ až po 6,7″. Už v roku 2022 by však malo dôjsť k zmene a v ponuke budú dva 6,1-palcové a dva 6,7-palcové modely.

Podľa nového reportu od The Elec plánuje v budúcnosti LG transformovať výrobu na LTPO, vďaka čomu by Apple mal dostatok kapacít na uvedenie high-end displeja aj v prípade zvyšných dvoch modelov.

zdroj: The Elec

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel update iOS 14.7

Apple vydal aktualizáciu systému pre svoje mobilné zariadenia. Ide o v poradí siedmy väčší update súčasného iOS 14, ktorý značka uviedla v septembri minulého roku.
pokračovanie článku

Apple učí, ako fotiť lepšie fotografie s nočným režimom

Fotoaparát v iPhonoch 12 a 12 je skutočne výnimočný a pokiaľ sa niekto chce naučiť, ako využiť jeho plný potenciál, Apple mu s radosťou pomôže a ukáže aj nejaké tie triky. Vďaka nočnému režimu a možnostiam úprav, dokáže užívateľ vytvoriť dych berúce zábery, na nerozoznanie od profesionálneho vybavenia.