Kia je podľa nového reportu stále kandidátom na výrobu Apple Car

Obe značky mali ešte minulý rok podpísať spoločné vyhlásenie s cieľom spolupráce v ôsmich oblastiach, vrátane elektromobility.

Začiatok roka 2021 priniesol doslova smršť noviniek o Apple Car. Často pritom šlo o aktualizácie predchádzajúcich správ a celé dianie okolo projektu pripomínalo jazdu na horskej dráhe.

Viaceré automobilky potvrdili jednania s Apple, iné to odmietli komentovať. Hyundai, pod ktorú patrí aj Kia, svoje stanovisko priebežne menil. Najprv sa hovorilo o spoločných rokovaniach, neskôr juhokórejská značka tlačovú správu upravila a vynechala v nej zmienku o Apple, aby ešte neskôr vyhlásila, že neprebiehjú ďalšie rozhovory s kalifornským jablkom.

Podľa nových informácií to však vyzerá tak, že minimálne pre Kiu je spolupráca s Apple stále v hre. Jednania údajne stále nie sú úplne ukončené, aj keď ich sprevádzajú problémy. Podľa agentúry Reuters, ktorá citovala juhokórejský spravodajský web Chosun Biz, však nemusí vo výsledku ísť o participáciu priamo na Apple Car, keďže jednania sa vedú veľmi široko. Kia tak možno bude skôr čiastkovým dodávateľom ako dvorným výrobcom prvého automobilu od Apple.

zdroj: Reuters

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť