Apple predstavil nové iPady

Cenovo najdostupnejší model dostal procesor A13, vylepšenú prednú kameru aj ďalšie novinky.

iPad 9. generácie

iPad vo svojom najnovšom vydaní prináša Ultra Wide prednú kameru s 12MP objektívom a podporou funkcie Center Stage. Novinka dostala True-Tone displej s uhlopriečkou 10,2 palca či procesor A13 Bionic, ktorý je podľa Apple 3-násobne rýchlejší ako najpredávanejší Chromebook či 6-násobne rýchlejší ako najpredávanejšie tablety Android.

Pokiaľ ide o príslušenstvo nový iPad bude podporovať klávesnice či Apple Pencil prvej generácie, ako tomu bolo aj v minulosti. Zariadenie začína na cene 329 dolárov v základnej 64GB konfigurácii.

iPad mini

Novinkou je aj najmenší z portfólia iPadov – model s prívlastkom mini. Zariadenie prešlo vonkajším redizajnom, ktorý sa inšpiruje pri iPade Pro či novom iPade Air. Tablet disponuje uhlopriečkou 8,3 palca a displejom Liquid Retina. Najnovšia generácia ponúkne o 80% viac grafického výkonu a 2-násobne rýchlejšie strojové učenie. USB-C port zase ponúkne 10-násobne rýchlejší prenos dát či možnosť pripojenia k fotoaparátom. Pre odomykanie a autentifikáciu disponuje Touch ID senzorom v Power tlačidle. Predná i zadná kamera ponúknu 12MP, v prípade prednej kamery – podobne ako pri základnom iPade pôjde o Ultra Wide kameru.

iPad mini prináša nové stereo reproduktory a samozrejme podporu Apple Pencil 2. generácie.

Zariadenie bude dostupné vo verziách Wi-Fi aj Cellular od 499 dolárov. V prípade Cellular modelov ponúkne 5G rozhranie.

Objednávky nových iPadov štartujú už dnes.

zdroj: Apple

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
Apple GPT
pokračovanie článku

Apple chystá drastický upgrade Siri, za všetko môže nečakaný úspech ChatGPT

Najväčšiu vlnu ošiaľu už má GPT za sebou, neznamená to však, že sa na technológiu zabudlo. Hoci drvivá väčšina ľudí si technológiu len vyskúšala, pokročilí boti typu ChatGPT sú dnes využívaní profesionálmi, napríklad programátormi na vyhľadávanie chýb v kóde alebo analytikmi na pomoc pri vyhľadávaní informácií v mori internetu.