V App Store minuli ľudia 25. decembra 193 miliónov

Apple obchod s aplikáciami týmto číslom výrazne prekonal konkurenčný Google Play. V porovnaní s predošlým rokom ide o 16 % nárast.

Platforma od Google dosiahla podstatne nižší rast – 2,7 %. V tomto obchode používatelia stiahli platený obsah celkovo v hodnote 84 miliónov dolárov. Obe služby spolu vygenerovali zisk 277 miliónov dolárov, čo predstavuje medziročný nárast o viac ako 11 %.

25. december je pre App Store vždy veľkým dňom. Veľa ľudí je čerstvým majiteľom nového zariadenia alebo darčekového poukazu. Aj celé obdobie od Vianoc do Nového roku prináša vítaný príspevok k celkovým príjmom. V roku 2018 to bolo podľa oficiálnych informácií od Apple 1,22 miliárd dolárov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

iStores pozýva na slávnostné otvorenie novej predajne Apple Premium Partner v Europa SC Banská Bystrica

Milovníci Apple technológií sa majú na čo tešiť. Už 26. júna otvorí iStores v nákupnom centre Europa v Banskej Bystrici svoju novú predajňu v prestížnom štandarde Apple Premium Partner (APP). Pri príležitosti otvorenia čakajú návštevníkov atraktívne ceny na vybrané produkty Apple a príslušenstvo, súťaže o hodnotné ceny a zaujímaví hostia z rôznych oblastí kreatívy, biznisu a dobrodružstva.
Apple John Ternus Tim Cook
pokračovanie článku

Tim Cook končí, novým CEO Apple bude John Ternus!

Špekulovalo sa o tom v poslednej dobe naozaj výrazne. Aj v súvislosti s odchodom viacerých vysokopostavených manažérov spoločnosti Apple sa skloňoval možný odchod Tima Cooka z role CEO spoločnosti Apple. Známy bol pritom už aj jeho nástupca - John Ternus.