Predaje Apple Watch zaznamenali nový rekord – nárast o 75%

Značke sa v predchádzajucom štvrťroku očividne darilo.

Podľa odhadov analytikov z IDC (International Data Corporation), Apple v treťom kvartáli predal takmer 12 miliónov hodiniek. V rovnakom období minulého roku, značka dosiahla 6,8 milióna predaných kusov. Predaje Apple Watch teda medziročne stúpli o takmer tri štvrtiny!

Ide o absolútny rekord v prípade segmentu smart hodiniek značky Apple. Doteraz objem predaných zariadení nepresiahol hranicu 9,2 milióna v žiadnom kvartáli.

Za priaznivými číslami tohto roku môže byť aj fakt, že zákazníci majú aktuálne na výber hneď z niekoľkých možností. V ponuke sú high-end Apple Watch Series 6 (okrem iného) s meraním hladiny okysličenia krvi, aj cenovo dostupnejšie Apple Watch SE či starší model Apple Watch Series 3.

Apple nikdy neinformuje o presných počtoch predných kusov Apple Watch vo svojich reportoch. Kategória wearables (nositeľných technológií), do ktorej okrem slúchadiel AirPods spadajú aj Apple hodinky, však značke priniesla v treťom štvrťroku 2020 rekordný zisk – takmer 8 miliárd dolárov. Z toho možno usudzovať, že aj keď ide pri počte predaných kusov o odhad analytikov, je jasné, že Apple Watch sa darilo.

Pokiaľ ide o trh ako taký, IDC odhaduje, že Apple si v segmente wearables nosených na zápästí drží podiel 21,6 % a patrí mu druhé miesto. Kráľom rebríčka je s 24,5 % Xiaomi. V jeho prípade však do  portfólia patria aj fitness výrazne cenovo dostupné náramky.

zdroj: IDC  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.