Posledný iPod nano bude už čoskoro oficiálne “vintage”

Apple má podľa oficiálnych informácií v pláne ešte tento mesiac zaradiť siedmu generáciu svojho multimediálneho prehrávača na zoznam starých produktov.

V praxi ide o zariadenia, ktoré už nie sú v predaji viac ako päť a zároveň menej ako sedem rokov. Tie ktoré prekročia aj sedemročný míľnik dostanú status “zastaralý”.

Siedmy iPod nano sa objavil v roku 2015 a bol posledným modelom zo segmentu nano, ktorý Apple vytvoril. Prvá generácia má už pätnásť rokov. iPod nano postupne odvtedy menil svoj dizajn a prišiel aj o jeden z ikonických prvkov – ovládacie koliesko.

Posledná, siedma generácia, ktorá je už takmer vintage, nepriniesla okrem nových farieb výraznejšie zmeny, čo podvedome mohlo signalizovať končiaci sa životný cyklus tohto zariadenia. Ten prišiel v roku 2017, kedy Apple spolu s ním vyradil aj iPod shuffle. V ponuke tak ostal jediný iPod, s prívlastkom touch.

V priebehu generácií sa menili proporcie i ovládacie prvky

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?
pokračovanie článku

Čo chystá Apple na túto jeseň?

Už onedlho nás čaká predstavenie viacerých noviniek, ku ktorým vám teraz prinášame čerstvé info. Na čo sa môžete tešiť?