Organizácia NOYB z Rakúska podáva sťažnosť na Apple pre sledovanie cez iPhony

Aktivistom sa nepáčia IDFA kódy, ktoré Apple využíva vo svojich smartfónoch

Sledovacie kódy IDFA je možné prirovnať k súborom cookies, ktoré zabezpečujú fungovanie webstránok a slúžia na ukladanie informácií o činnosti návštevníka stránky. Pre ich aktívne fungovanie je potrebný výslovný súhlas zo strany používateľa.

V sťažnosti žiada, aby úrad na ochranu osobných údajov overil legálnosť kódov IDFA (Identifier for Advertisers), ktoré sa vytvárajú na každom zariadení automaticky. Každý iPhone tak má svoj kód, pomocou ktorého môžu marketéri monitorovať správanie používateľov pri využívaní ich aplikácií.

Viedenská iniciatíva NOYB – None Of Your Business – uviedla, že aj keď Apple v Safari zaviedol funkcionalitu, ktorá blokuje cookies, do iPhonov vkladá podobné riešenie vo forme spomínaných kódov bez súhlasu používateľa.

zdroj: Bloomberg

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.