Nový 12,9″ iPad Pro váži spolu s Magic Keyboard viac ako MacBook Air

Paradoxný výsledok prinieslo porovnanie hmotností väčšieho z Pro tabletov s notebookmi Apple.

Aktualizovaný 12,9 palcový iPad Pro po pripojení k Apple klávesnici, ktorá je najnovšie vybavená aj trackpadom, dosiahol hmotnosť 1 362 gramov. Pre porovnanie, 13 palcový MacBook Air váži 1 290 gramov. Rovnakú hmotnosť ako combo v podobe iPadu Pro a Magic Keyboard má 13 palcový MacBook Pro.

Podobný výsledok sa však dal do istej miery očakávať. Oproti klasickým Smart Keyboard Folio, ktoré boli k iPadu dostupné v minulosti, je nová Magic Keyboard konštruovaná odlišne. S ohľadom na umiestnenie tabletu, ktorý zdanlivo “plachtí” vo vzduchu a aj na jeho rozmery, bolo potrebné klávesnicu navrhnúť tak, aby dokázala vyvážiť hmotnosť samotného zariadenia. Navyše po novom ponúka aj podsvietenie kláves či revolučný trackpad. Hmotnostný aspekt mobility tak nevyznieva úplne v prospech iPadu.

zdroj: The Verge

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aplikácie optimalizované pre Macy s M1 (aktualizácia)

Apple minulý mesiac predstavil prvý z čipov pre svoje počítače a spolu s ním trojicu nových zariadení. Nové produkty predstavujú zároveň výzvu pre vývojárov, aby prispôsobili svoj softvér novej architektúre. Prinášame prehľad aktuálne optimalizovaných aplikácií.