Neoficiálny archív Apple prakticky skončil

Možno si ešte pamätáte na projekt dokumentujúci históriu Apple, o ktorom sme nedávno informovali. Netrvalo dlho a k slovu sa prihlásili autorské práva.

Iniciatíva jedného človeka, Sama Golda, tak z veľkej časti narazila na legislatívu, v ktorej dôsledku Vimeo stiahlo väčšinu z 15 000 reklám, interných videí či iných fragmentov histórie kalifornskej spoločnosti.

Autor neoficiálneho archívu zatiaľ neobdržal oficiálne stanovisko od Apple či jeho právnikov, ale rád by svoj nápad a jeho výsledky udržal pri živote. Ako uviedol pre The Verge, viacero zamestnancov Apple takisto prejavilo nadšenie pre myšlienku archivácie dejín značky.

Sam by sa nebránil ani scenáru, kedy by sa Apple ujalo inciatívy a zdokumentovalo svoj príbeh vo forme autorizovaného a oficiálneho archívu, s ktorým by ochotne pomohol. Jeho nadšenie pre vec je zrejmé už pri návšteve archívu.

zdroj: The Verge

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.