Neoficiálny archív Apple prakticky skončil

cover macblog 69 - Neoficiálny archív Apple prakticky skončil

Možno si ešte pamätáte na projekt dokumentujúci históriu Apple, o ktorom sme nedávno informovali. Netrvalo dlho a k slovu sa prihlásili autorské práva.

Iniciatíva jedného človeka, Sama Golda, tak z veľkej časti narazila na legislatívu, v ktorej dôsledku Vimeo stiahlo väčšinu z 15 000 reklám, interných videí či iných fragmentov histórie kalifornskej spoločnosti.

Autor neoficiálneho archívu zatiaľ neobdržal oficiálne stanovisko od Apple či jeho právnikov, ale rád by svoj nápad a jeho výsledky udržal pri živote. Ako uviedol pre The Verge, viacero zamestnancov Apple takisto prejavilo nadšenie pre myšlienku archivácie dejín značky.

Sam by sa nebránil ani scenáru, kedy by sa Apple ujalo inciatívy a zdokumentovalo svoj príbeh vo forme autorizovaného a oficiálneho archívu, s ktorým by ochotne pomohol. Jeho nadšenie pre vec je zrejmé už pri návšteve archívu.

zdroj: The Verge

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
MacBook Air 2020
pokračovanie článku

Apple predstavil nový MacBook Air a Mac mini

Apple dnes okrem nového iPadu Pro predstavil aj nový MacBook Air a mierne aktualizoval Mac mini. Keby sme to mali zhrnúť, majitelia nového modelu sa môžu tešiť na dvakrát viac výkonu, dostupného úložiska a novú klávesnicu Magic Keyboard, známu zo 16" MacBooku Pro.