Neoficiálny archív Apple prakticky skončil

cover macblog 69 - Neoficiálny archív Apple prakticky skončil

Možno si ešte pamätáte na projekt dokumentujúci históriu Apple, o ktorom sme nedávno informovali. Netrvalo dlho a k slovu sa prihlásili autorské práva.

Iniciatíva jedného človeka, Sama Golda, tak z veľkej časti narazila na legislatívu, v ktorej dôsledku Vimeo stiahlo väčšinu z 15 000 reklám, interných videí či iných fragmentov histórie kalifornskej spoločnosti.

Autor neoficiálneho archívu zatiaľ neobdržal oficiálne stanovisko od Apple či jeho právnikov, ale rád by svoj nápad a jeho výsledky udržal pri živote. Ako uviedol pre The Verge, viacero zamestnancov Apple takisto prejavilo nadšenie pre myšlienku archivácie dejín značky.

Sam by sa nebránil ani scenáru, kedy by sa Apple ujalo inciatívy a zdokumentovalo svoj príbeh vo forme autorizovaného a oficiálneho archívu, s ktorým by ochotne pomohol. Jeho nadšenie pre vec je zrejmé už pri návšteve archívu.

zdroj: The Verge

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
cover macblog 74 380x220 - Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11
pokračovanie článku

Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11

Apple v nedávnej aktualizácii svojho iOS pridal možnosť vypnúť sledovanie polohy. Stalo sa tak po tom, čo sa viacerí sťažovali, že…
246x0w 246x220 - Na App Store sa objavila aplikácia DoubleTake
pokračovanie článku

Na App Store sa objavila aplikácia DoubleTake

Ešte na iPhonovom evente v septembri nám Apple ukázal demo aplikácie FiLMiC Pro. Táto aplikácia sa odlišuje skvelou funkciou,…