Na aplikácie míňame viac ako minulý rok

Nová analýza ukazuje ako narástol objem transakcií v online obchodoch s aplikáciami a počíta s prekonaním hranice 100 miliárd dolárov.

Apple zároveň v súčasnosti čelí kritike za 30% podiel, ktorý si z produktov vo svojom obchode s aplikáciami berie. Spoločnosť si však túto filozofiu bráni a neplánuje ju meniť. Niet sa napokon čomu čudovať – najmä s ohľadom na nasledovný graf, kde vidno aký objem financií za prvý polrok 2020 ľudia naliali do aplikácií – vyše 50 miliárd dolárov. Dve tretiny z nich práve putovali do App Storu. Pre porovnanie, Google Play vygeneroval zisk necelých 18 miliárd.

Do príjmov boli zarátané okrem samotných aplikácií, aj nákupy v rámci nich, predplatné či prémiové aplikácie a hry.

zdroj: Statista

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.