iPhone 12 možno dorazí až v októbri

Výroba novej generácie sa podľa čerstvých správ výrazne oneskoruje.

Zatvorené továrne a karanténne opatrenia sa podpísali pod časový sklz, ktorý sa aktuálne pohybuje na úrovni jedného až dvoch mesiacov.

Apple podľa reportu, ktorý priniesol portál Nikkei, však robí všetko preto, aby oneskorenie znížil čo najviac. Tak, aby ešte bola šanca na pôvodný termín. Scenárov ako to nakoniec môže dopadnúť, je hneď niekoľko.

O neskoršom príchode novéh iPhonu hovorí napríklad jeden z dodávateľov – Broadcom. Spoločnosť odhaduje posun o niekoľko týždňov.

Bloomberg vo svojej správe prišiel s hypotézou o tom, že niektoré modely dorazia neskôr ako iné. Stále by sa však mal stihnúť jesenný termín predstavenia.

O tom, že situáciu Cupertino nepodceňuje, svedčí aj fakt, že si Apple na druhý polrok 2020 objednal vyše 45 miliónov iPhonov 11, XR a SE. Ako poistku, ak by sa štart nových smartfónov nevydaril presne podľa plánov.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?