iPhone 12 bez podpory 120Hz frekvencie, 5,4 palcová verzia s užším výrezom (+ názvy nových modelov)

Po víre noviniek, ktoré vzišli z minulotýždňového eventu zameraného na Apple Watch a iPad sa pomaly vynárajú aj ďalšie informácie o iPhone, na ktorý si ešte nejaký čas počkáme. Čo nové teda vieme?

Svižnejší displej príde o rok

V prvom rade zlá správa, ktorú priniesol renomovaný analytik Ming-Chi Kuo. Ten najnovšie tvrdí, že tohtoročné iPhony nebudú disponovať 120Hz obnovovacou frekvenciou displeja. Tú Kuo očakáva až budúci rok.

Zároveň v novom reporte spomína, že v prípade najmenšieho modelu iPhone 12 by sme sa mali dočkať o niečo užšieho výrezu. Dôvodom je správne zobrazovanie informácií v tejto časti displeja. Pravý a ľavý horný roh sú miestom, kde na iPhone vidno veci ako intenzitu signálu, aktuálnu úroveň nabitia či presný čas, je teda dôležité, aby tie údaje mali dostatok priestoru.

Pokiaľ ide o zvyšné dve veľkosti – 6,1 a 6,7 palca – tu by mala zostať veľkosť výrezu rovnaká ako pri súčasnom iPhone 11.

M ako mini…

Apple podľa doteraz dostupných informácií plánuje predstaviť celkovo štyri smartfóny v troch veľkostiach – jeden 5,4″, dva 6,1″ a jeden 6,7″ model. Čerstvé info spresňuje aj plánované názvy novej generácie iPhonu, ktorými bude potrebné pestrú ponuku zariadení odlíšiť. Podelil sa o ne na svojom Twitteri leaker L0vetodream. Ak je jeho prognóza presná, malo by ísť o tieto modely:

Pomenovanie teda ostáva viac-menej totožné s minuloročnou nádielkou smartfónou. Novinkou je prívlastok mini, venovaný najmenšiemu 5,4″ modelu, ktorý bude v prípade iPhonu použitý poprvýkrát v histórii značky.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.