iPad kráľom tabletov za rok 2019

Apple sa za minulý rok podarilo udržať si pozíciu svetovej jednotky v segmente. Čomu vďačí iPad za svoju popularitu?

Podľa Strategy Analytics, ktorý prieskum zverejnili, je kľúčovým aspektom výkon procesorov rady A, ktoré sa v súčasnosti pohybujú na veľmi vysokej úrovni. Podľa analytikov je práve to rozhodujúcim faktorom, ktorý sa takto prejavil aj na trhovej prevahe Apple.

Ako vyzerali podiely v segmente tabletov v roku 2019

Apple s prehľadom viedol – získal 44% podiel. Za ním nasleduje QualcommIntel. Obe platformy si pripísali zhodne po 16% z celkových tržieb. V pomyselnej kategórii Ostatné, sa nachádzajú výrobcovia, ktorí dohromady tvoria zvyšných 24%. Sem patrí aj Samsung či MediaTek.

Medziročne narástol trh s tabletmi o 2% a dosiahol hranicu 1,9 mliardy dolárov. Keďže Apple nezverejňuje predaje pre žiadne zo svojich produktov, nie je možné získať dáta, ktoré by informovali o presných číslach predajov iPadu. Prieskum od Strategy Analytics však jednoznačne poukazuje na zjavnú prevahu, akú si Apple v tejto kategórii produktov drží.

zdroj: Strategy Analytics

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Gmail, Netflix, LinkedIn: Unikli 3 miliardy užívateľských údajov

Gmail, Netflix či LinkedIn. Jeden z najväčších kyberútokov súčasnosti si so sebou odniesol citlivé údaje takmer 3 miliárd prihlasovacích emailov a hesiel. Užívateľom sa odporúča okamžitá zmena hesla, prípadne zapnutie ďalších bezpečnostných prvkov, ako je napríklad dvojzložkové overenie (2FA).
pokračovanie článku

Koniec iPhone 12 mini na dohľad?

Nová analýza od J. P. Morgan očakáva, že Apple môže čoskoro zastaviť výrobu najmenšieho modelu z poslednej generácie svojho smartfónu. Dôvod príliš neprekvapí.
pokračovanie článku

Vyšiel watchOS 7.3

Okrem aktualizácií iOS a iPadOS Apple vydal aj novú verziu systému pre smart hodinky.