Instagram viac ako rok skladoval vymazané fotky a správy

Chybu si všimol bezpečnostný analytik, ktorému aplikácia vyplatila 6 000 dolárov ako odmenu za ohlásenie bugu.

Analytik Saugat Pokharel si po stiahnutí kópie jeho dát všimol, že obsah, ktorý v minulosti vymazal nebol stále odstránený z Instagram serverov. Možnosť stiahnuť si obsah z aplikácie predstavil Instagram pred dvomi rokmi v súlade s GDPR.

Instagram po odhalení chyby vyhlásil, že išlo o chybu, ktorú už vývojári odstránili. Podobný problém mal v minulosti napríklad aj Twitter. Aj keď išlo takisto o chybu a nie zámer, je dobré myslieť na to, že aj po vymazaní obsahu zo strany používateľa, sa môžu jeho dáta stále určitý čas nachádzať na serveroch. Instagram uviedol, že v jeho prípade sú to zhruba 3 mesiace.

zdroj: MacRumors

komentár
  1. Pre mna su vyjadrenie korporacii nepodstatne a nezaujimave – vzdy povedia co potrebuje verejnost pocut – to sa snad da ocakavat.

    Je mi jasne ze si spravia prepocet cost benefit v pripade pokuty ako to robil VW s emisnou kauzou. Nie som naivny ze sa nieco maze .. naco by to robili? pff, koho zaujima nejake GDPR jednotlivca ked on je velky pan s balikom penazi :) jedine co spravili chybu je, ze do filtra na export dat nedali podmienku neexportovat starsie ako ..

    Zaver? kazdy sa ma spoliehat sam na seba lebo zijeme v takej dobe, inak povedane nedavaj data na net ktore nechces aby boli verejne

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?