Google Drive po novom ochráni citlivé súbory pred nepovolanými očami

Apka využíva dotykovú a tvárovú autentifikáciu.

Nový update iOS aplikácie pre Google Drive prináša funkciu, ktorá vám umožní nastaviť si overovanie pomocou Face ID či Touch ID kedykoľvek budete chcieť otvoriť apku. Vďaka tomu sú všetky dôležité dokumenty nemusia v bezpečí pred zrakom kohokoľvek cudzieho.

Apka ponúka aj viacero možností ako si túto bezpečnostnú novinku nastaviť – overovacia obrazovka sa môže zobraziť automaticky pri prechode do inej apky, alebo si s určitým oneskorením, čo sa hodí napr. ak si iba potrebujete odskočiť do inej aplikácie.

Samozrejme, tzv. Privacy Screen nie je všeliekom. Google pri nastaveniach upozorňuje, že nemusí chrániť vaše notifikácie z Drive, určitú časť funkcionality Siri či obsah zdieľaný cez apky Súbory a Fotky.

zdroj: Google

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
Apple GPT
pokračovanie článku

Apple chystá drastický upgrade Siri, za všetko môže nečakaný úspech ChatGPT

Najväčšiu vlnu ošiaľu už má GPT za sebou, neznamená to však, že sa na technológiu zabudlo. Hoci drvivá väčšina ľudí si technológiu len vyskúšala, pokročilí boti typu ChatGPT sú dnes využívaní profesionálmi, napríklad programátormi na vyhľadávanie chýb v kóde alebo analytikmi na pomoc pri vyhľadávaní informácií v mori internetu.