Čo nové vieme o iPhone SE 2

Pomyselný nástupca obľúbeného SE je očakávaným prírastkom do lineupu Apple smartfónov. Jeho vzhľad má byť inšpirovaný osmičkovým iPhonom, čo viacerí hodnotia ako málo inovatívne. Teraz poznáme aj ďalšie podrobnosti o tom, ako bude telefón vyzerať. Zvonku i zvnútra.

iPhone bol dlho známy pod pracovným názvom SE 2. Teraz to však podľa najnovších informácií vyzerá, že jeho názov bude iPhone 9, čím sa chronologicky zaradí medzi modely 8 a X.

Pokiaľ ide o samotný vzhľad, nové zariadenie má byť takmer identické s iPhone 8, s výnimkou zadnej časti, ktorá má povrchom pripomínať iPhone 11 Pro. Smartfón bude zároveň zhruba o 0,5 mm hrubší ako iPhone 8. A teraz poďme na nové detaily.

Dizajn

Zariadenie pravdepodobne ponúkne 4,7 palcový displej ako aj tlačidlo Home. Vzadu sa bude nachádzať jednošošovkový fotoaparát. Či bude disponovať funkciami ako Portrét, ktorý poznáme z nových iPhonov, zatiaľ nie je jasné. Mohlo by to byť možné prostredníctvom softvérového riešenia.

Farby. Renomovaný analytik Ming Chi Kuo predpokladá, že novinka sa predstaví v Space gray, striebornej a červenej. Práve posledná spomínaná sa teší veľkej obľube u zákazníkov a nechýba ani pri iPhone 8.

Parametre

Podobne ako tomu bolo pri uvedení SE, aj jeho aktualizácia bude výkonovo porovnateľná s ostatnými súčasnými iPhonmi. Ponúkne najnovší A13 procesor, známy z 11 a 11 Pro. Vďaka tomu bude telefón držať krok s najnovším iOS po niekoľko rokov. Pokiaľ ide o RAM, bude mať o 1GB menej ako najnovšia generácia iPhonov – 3GB. To by však malo byť stále dosť na drvivú väčšinu operácií.

Autentifikácia bude najskôr riešená cez spomínané tlačidlo pod displejom. Apple síce údajne vyvíja smartfón, ktorý by ponúkal obe možnosti overovania, na SE 2 však Face ID nehľadajte.

Kedy a za koľko

Apple “ľudový” iPhone predstaví pravdepodobne už túto jar a jeho cena bude začínať na 399 dolároch. V tejto verzii ponúkne 64GB úložisko, s možnosťou rozšírenia na 128GB za maximálne 499 dolárov.

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aké hry podporujú Apple M1?

M1 Pro a M1 Max svojím výkonom určite ohúria. Ako sa ale správajú nové čipy z dielne Apple pri hrách? Tie sú, takisto ako iné komplexné programy náročné na hardvér, aj keď trocha iným spôsobom. Ako si nové čipy M1 dokážu poradiť s hrami a aké výkony dosahujú pri viacerých AAA herných tituloch?