Čo nové vieme o iPhone SE 2

cover macblog 35 - Čo nové vieme o iPhone SE 2

Pomyselný nástupca obľúbeného SE je očakávaným prírastkom do lineupu Apple smartfónov. Jeho vzhľad má byť inšpirovaný osmičkovým iPhonom, čo viacerí hodnotia ako málo inovatívne. Teraz poznáme aj ďalšie podrobnosti o tom, ako bude telefón vyzerať. Zvonku i zvnútra.

iPhone bol dlho známy pod pracovným názvom SE 2. Teraz to však podľa najnovších informácií vyzerá, že jeho názov bude iPhone 9, čím sa chronologicky zaradí medzi modely 8 a X.

Pokiaľ ide o samotný vzhľad, nové zariadenie má byť takmer identické s iPhone 8, s výnimkou zadnej časti, ktorá má povrchom pripomínať iPhone 11 Pro. Smartfón bude zároveň zhruba o 0,5 mm hrubší ako iPhone 8. A teraz poďme na nové detaily.

body1 2 - Čo nové vieme o iPhone SE 2

Dizajn

Zariadenie pravdepodobne ponúkne 4,7 palcový displej ako aj tlačidlo Home. Vzadu sa bude nachádzať jednošošovkový fotoaparát. Či bude disponovať funkciami ako Portrét, ktorý poznáme z nových iPhonov, zatiaľ nie je jasné. Mohlo by to byť možné prostredníctvom softvérového riešenia.

Farby. Renomovaný analytik Ming Chi Kuo predpokladá, že novinka sa predstaví v Space gray, striebornej a červenej. Práve posledná spomínaná sa teší veľkej obľube u zákazníkov a nechýba ani pri iPhone 8.

body2 2 - Čo nové vieme o iPhone SE 2

Parametre

Podobne ako tomu bolo pri uvedení SE, aj jeho aktualizácia bude výkonovo porovnateľná s ostatnými súčasnými iPhonmi. Ponúkne najnovší A13 procesor, známy z 11 a 11 Pro. Vďaka tomu bude telefón držať krok s najnovším iOS po niekoľko rokov. Pokiaľ ide o RAM, bude mať o 1GB menej ako najnovšia generácia iPhonov – 3GB. To by však malo byť stále dosť na drvivú väčšinu operácií.

Autentifikácia bude najskôr riešená cez spomínané tlačidlo pod displejom. Apple síce údajne vyvíja smartfón, ktorý by ponúkal obe možnosti overovania, na SE 2 však Face ID nehľadajte.

body3 1 - Čo nové vieme o iPhone SE 2

Kedy a za koľko

Apple “ľudový” iPhone predstaví pravdepodobne už túto jar a jeho cena bude začínať na 399 dolároch. V tejto verzii ponúkne 64GB úložisko, s možnosťou rozšírenia na 128GB za maximálne 499 dolárov.

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
cover macblog 69 380x220 - Neoficiálny archív Apple prakticky skončil
pokračovanie článku

Neoficiálny archív Apple prakticky skončil

Možno si ešte pamätáte na projekt dokumentujúci históriu Apple, o ktorom sme nedávno informovali. Netrvalo dlho a k slovu sa prihlásili…
cover macblog 71 380x220 - Vyšli aktualizácie OS
pokračovanie článku

Vyšli aktualizácie OS

Apple vydal nové verzie svojich systémov pre viacero zariadení.
cover macblog 74 380x220 - Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11
pokračovanie článku

Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11

Apple v nedávnej aktualizácii svojho iOS pridal možnosť vypnúť sledovanie polohy. Stalo sa tak po tom, čo sa viacerí sťažovali, že…
246x0w 246x220 - Na App Store sa objavila aplikácia DoubleTake
pokračovanie článku

Na App Store sa objavila aplikácia DoubleTake

Ešte na iPhonovom evente v septembri nám Apple ukázal demo aplikácie FiLMiC Pro. Táto aplikácia sa odlišuje skvelou funkciou,…