Apple získal startup Camerai špecializovaný na AR

Akvizícia izraelského startup prebehla v tichosti ešte minulý rok, no informácie o nej sa objavili až teraz. Čo znamená pre budúcnosť fotografie na Apple zariadeniach?

Startupisti vyvinuli technológie zamerané na fotografiu, pokročilé strojové učenie a snímanie okolia, ktoré si už stihli nájsť cestu do Apple fotoaparátov. Možnosti, ktoré Camerai do hry priniesol zároveň zjednodušili prácu vývojárom aplikácií s rozšírenou realitou.

Bližšie informácie o technológiách priniesol portál TechCrunch. Podľa jeho zistení umožňujú detekciu rôznych predmetov v zábere, ich obkresleniu s veľkou presnosťou, vďaka čomu je možné ich obmieňať či umiestňovať v rámci fotografie rôzne filtre. Ďalšia z technológií dokáže v reálnom čase vykresliť kĺby na zábere ľudského tela, iná zase pracuje zo selektívnym ostrením pre pokročilé možnosti portrétovej fotografie (pozn: ide o dokumentáciu z roku 2018, kedy niečo také nebolo na smartfónoch štandardom).

Podľa oficiálnych informácií zaplatilo Cupertino za startup niekoľko desiatok miliónov dolárov, presnú sumu nepoznáme.

zdroj: TechCrunch

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?