Apple prevzal obľúbenú apku Dark Sky. Čo chystá?

Kalifornské jablko v najnovšej akvizícii získalo aplikáciu s počasím. Plánuje ukončiť podporu Android a Wear OS verzií.

Vývojári apky vnímajú prechod pod Apple pozitívne. Veria v príležitosť osloviť oveľa viac ľudí a s väčším dosahom, než kedykoľvek predtým. Pokiaľ ide o iOS verziu aplikácie, tá ostáva bez zmeny dostupná na App Store pre vybrané krajiny. Používateľov s Androidom či Wear OS však čaká smutná správa.

Aplikáciu si už po novom nestiahnu a v prípade, že ju majú už nainštalovanú, podpora pre ňu potrvá do 1. 7. Po tomto dátume bude táto verzia stiahnutá úplne. API Dark Sky bude funkčné do konca budúceho roku, ale neumožní už nové registrácie. Dáta z aplikácie tak po tejto lehote nebudú môcť využívať vývojári ďalších apiek.

zdroj: The Verge

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Gmail, Netflix, LinkedIn: Unikli 3 miliardy užívateľských údajov

Gmail, Netflix či LinkedIn. Jeden z najväčších kyberútokov súčasnosti si so sebou odniesol citlivé údaje takmer 3 miliárd prihlasovacích emailov a hesiel. Užívateľom sa odporúča okamžitá zmena hesla, prípadne zapnutie ďalších bezpečnostných prvkov, ako je napríklad dvojzložkové overenie (2FA).
pokračovanie článku

Koniec iPhone 12 mini na dohľad?

Nová analýza od J. P. Morgan očakáva, že Apple môže čoskoro zastaviť výrobu najmenšieho modelu z poslednej generácie svojho smartfónu. Dôvod príliš neprekvapí.
pokračovanie článku

Top 5 aplikácií pre Mac (február 2021)

Server MacRumors odhalil top 5 aplikácií pre Mac v mesiaci február 2021, ktoré stoja za pozornosť. Zoznam obsahuje primárne aplikácie pre organizáciu, mailové riešenia a pod. Niektoré aplikácie sú zdarma a niektoré platené.