Apple pracuje na bezdrôtovom obnovení pre iOS

Zmienky o takejto funkcionalite sa objavili v kóde nového iOS 13.4.

Funkcia má byť dostupná pre iPhone a iPad. Portál 9to5Mac si všimol, že sa možnosť OS Recovery spomína v najnovšej betaverzii operačného systému. Novinka by mala priniesť spôsob, ako bez pripojenia k počítaču obnoviť Apple zariadenia ako iPhone, Watch, iPad alebo HomePod.

To by bol zaujímavý posun. Aktuálne je totiž v prípade problémov s iPhonom či iPadom potrebné pripojenie s PC alebo Macom pre obnovu firmvéru. To nemusí byť pre každého ideálnym riešením. Apple Watch alebo HomePod dokonca obdobnú možnosť neponúkajú vôbec – absentujú u nich potrebné konektory. Práve v takýchto situáciách by OS Recovery prišla vhod.

zdroj: 9to5Mac

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.