Apple plánuje kompaktný MacBook s vlastným čipom – ešte tento rok!

Novinka ponúkne 12 palcovú Retinu, Apple Silicon procesor a váhu pod jeden kilogram.

Podľa čerstvého reportu od The China Times má nový laptop od Apple disponovať A14X procesorom a výdržou 15 až 20 hodín na jedno nabitie. Zariadenie bude ideálne pre ľudí, pre ktorých je kľúčovým faktorom pri výbere počítača mobilitu.

O 12 palcovom MacBooku sa už hovorilo – konkrétne to bol leaker @choco_bit, ktorý na Twitter v júni zverejnil správu, že Apple môže znovu vrátiť do hry vyradený MacBook. S minimálnymi zmenami v dizajne, no možno s 5G rozhraním.

V kontraste s prognózami o oživení 12 palcového zariadenia, sú predpovede renomovaného Ming-Chi Kua, ktorý za prvý Mac s Apple Silicon čipom označil 13,3 palcový MacBook Pro. Hovoril však aj o MacBooku Air s ARM. V hrej je teda aj možnosť, že menší model bude nakoniec redizajnovaný Air.

V reporte sa okrem 12 palcového MacBooku spomína takisto iMac s Apple Silicon, ktorý by značka mohla predstaviť v priebehu budúceho roka.

zdroj: The China Times

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?
pokračovanie článku

Čo chystá Apple na túto jeseň?

Už onedlho nás čaká predstavenie viacerých noviniek, ku ktorým vám teraz prinášame čerstvé info. Na čo sa môžete tešiť?