Apple musí zaplatiť 838 miliónov kvôli WiFi patentom

Dôvodom sú údajné porušenia patentového zákona. Kalifornské jablko sa voči rozhodnutiu plánuju odvolať.

Finančná kompenzácia má ísť na účet Caltechu, ktorý ešte v roku 2016 žaloval Apple aj Broadcom ohľadom porušovania patentov, ktoré spoločnosť Caltech získala v období medzi rokmi 2006 a 2012. Patenty chránili technológie, ktoré umožňovali zlepšenie prenosu dát a výkonu. Tie isté Apple využíva v podstatnej časti svojho produktového portfólia.

Súd teraz potvrdil, že obe žalované spoločnosti porušili tri zo štyroch sporných patentov. Apple i Broadcom to popreli a podali žalobu na Caltech. Apple zdôraznil, že Caltech neprišiel so žalobou až do roku 2016, teda presne šesť rokov po príchode bezdrôtového štandardu 802.11n. Zároveň dodáva, že Caltech žiadnym spôsobom nevyužíva, nevyrába ani nepredáva produkty, ktoré by napĺňali podstatu patentov.

zdroj: Bloomberg

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aké hry podporujú Apple M1?

M1 Pro a M1 Max svojím výkonom určite ohúria. Ako sa ale správajú nové čipy z dielne Apple pri hrách? Tie sú, takisto ako iné komplexné programy náročné na hardvér, aj keď trocha iným spôsobom. Ako si nové čipy M1 dokážu poradiť s hrami a aké výkony dosahujú pri viacerých AAA herných tituloch?