Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11

Apple v nedávnej aktualizácii svojho iOS pridal možnosť vypnúť sledovanie polohy. Stalo sa tak po tom, čo sa viacerí sťažovali, že iPhone 11 pristupuje k ich polohe aj po vypnutí lokalizačných služieb. Ak chcete vedieť ako si sledovanie vypnúť, máme pre vás návod.

Nová funkcia sa nachádza trochu hlbšie v rámci nastavení vášho smartfónu, ale mali by ste poľahky nájsť:

Otvorte si Nastavenia (Settings) a choďte do sekcie Súkromie (Privacy)

Zvoľte Lokalizačné služby (Location Services)

V sekcii vyberte Systémové služby (System services)

Nájdite položku Siete a bezdrôtové siete a vypnite ju.

Stačí potvrdiť a iPhone nebude ďalej sledovať vašu polohu. Zároveň však nebudete môcť využívať čip k lepšiemu príjmu WiFi alebo Bluetooth spojení.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.