Ako efektívne využívať iPad s novou Magic Keyboard a inými trackpadmi

Spoznajte funkcie a triky pre čo najlepšie využitie nových možností ovládania.

Video, ktoré sa objavilo na oficiálnom Apple Support kanáli, prezentuje postupne rôzne spôsoby práce s novým zariadením a jeho príslušenstvom. Dozviete sa v ňom potrebné info o jednotlivých gestách aj nastaveniach, ktoré vám umožnia vyťažiť z kurzoru v iPadOS 13.4 to najlepšie.

Nový ovládací prvok sa objavuje iba vtedy, keď ho potrebuje (teda pri dotyku na trackpade či myši). Môžete využiť slide tromi prstami, aby ste otvorili prepínanie apiek, slide do pravého rohu displeja zobrazí aplikácie v rámci Slide Over. Vo videu sa takisto dozviete ako si zmeniť nastavenia kurzoru pre váš iPad.

Na demonštráciu nových možností je logicky v návode prítomná Apple klávesnica – treba však dodať, že rovnaké gestá je možné realizovať aj na Magic Trackpade 2 či inom príslušenstve od tretích strán. Samozrejme, podmienkou je kompatibilita s iPadOS 13.4.

zdroj: Apple

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.