Ako efektívne využívať iPad s novou Magic Keyboard a inými trackpadmi

Spoznajte funkcie a triky pre čo najlepšie využitie nových možností ovládania.

Video, ktoré sa objavilo na oficiálnom Apple Support kanáli, prezentuje postupne rôzne spôsoby práce s novým zariadením a jeho príslušenstvom. Dozviete sa v ňom potrebné info o jednotlivých gestách aj nastaveniach, ktoré vám umožnia vyťažiť z kurzoru v iPadOS 13.4 to najlepšie.

Nový ovládací prvok sa objavuje iba vtedy, keď ho potrebuje (teda pri dotyku na trackpade či myši). Môžete využiť slide tromi prstami, aby ste otvorili prepínanie apiek, slide do pravého rohu displeja zobrazí aplikácie v rámci Slide Over. Vo videu sa takisto dozviete ako si zmeniť nastavenia kurzoru pre váš iPad.

Na demonštráciu nových možností je logicky v návode prítomná Apple klávesnica – treba však dodať, že rovnaké gestá je možné realizovať aj na Magic Trackpade 2 či inom príslušenstve od tretích strán. Samozrejme, podmienkou je kompatibilita s iPadOS 13.4.

zdroj: Apple

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aplikácie optimalizované pre Macy s M1 (aktualizácia)

Apple minulý mesiac predstavil prvý z čipov pre svoje počítače a spolu s ním trojicu nových zariadení. Nové produkty predstavujú zároveň výzvu pre vývojárov, aby prispôsobili svoj softvér novej architektúre. Prinášame prehľad aktuálne optimalizovaných aplikácií.