Pro Display XDR vraj treba čistiť špeciálnym prostriedkom

Apple k svojmu novému displeju vydalo dokument, ktorý okrem iného prináša aj rady k čisteniu. A ako sme už pri Apple zvyknutí, značka je celkom striktná v inštrukciách k svojim produktom.

Inštrukcie sa týkajú tak klasického modelu ako aj toho s matnou nano-textúrou. Pri bežnom modeli môžete udržiavať obrazovku čistú pomocou čistej a suchej utierky s mikrovláknami. Ak treba, môžete použiť aj malé množstvo vody – pre dodatočné čistenie. Dôrazne sa neodporúča používať čističe obrazoviek s prídavkom acetónu.

Pri matnom displeji s nano povrchom však značka trvá na čistení utierkou, ktorá sa nachádza v balení spolu s displejom. Bez pridania vody, či iných čistiacich prostriedkov. Ak utierku niekde stratíte, môžete si objednať náhradnú.

Matný povrch displeja je vylepšením, ktoré oproti základnému Pro Display XDR zdvihne cenu ešte asi o 1 000 dolárov. Povrch s takouto úpravou ponúka nízku mieru odrazov a menej žiarenia. Práve delikátna technológia je príčinou, prečo Apple odporúča používať ním dodávanú látku pre čistenie skla.

komentár
Pridaj komentár
You have to agree to the comment policy.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel iOS 13.6

Update prináša podporu pre CarKey a pridáva aj ďalšie novinky.