Pro Display XDR vraj treba čistiť špeciálnym prostriedkom

Apple k svojmu novému displeju vydalo dokument, ktorý okrem iného prináša aj rady k čisteniu. A ako sme už pri Apple zvyknutí, značka je celkom striktná v inštrukciách k svojim produktom.

Inštrukcie sa týkajú tak klasického modelu ako aj toho s matnou nano-textúrou. Pri bežnom modeli môžete udržiavať obrazovku čistú pomocou čistej a suchej utierky s mikrovláknami. Ak treba, môžete použiť aj malé množstvo vody – pre dodatočné čistenie. Dôrazne sa neodporúča používať čističe obrazoviek s prídavkom acetónu.

Pri matnom displeji s nano povrchom však značka trvá na čistení utierkou, ktorá sa nachádza v balení spolu s displejom. Bez pridania vody, či iných čistiacich prostriedkov. Ak utierku niekde stratíte, môžete si objednať náhradnú.

Matný povrch displeja je vylepšením, ktoré oproti základnému Pro Display XDR zdvihne cenu ešte asi o 1 000 dolárov. Povrch s takouto úpravou ponúka nízku mieru odrazov a menej žiarenia. Práve delikátna technológia je príčinou, prečo Apple odporúča používať ním dodávanú látku pre čistenie skla.

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aké hry podporujú Apple M1?

M1 Pro a M1 Max svojím výkonom určite ohúria. Ako sa ale správajú nové čipy z dielne Apple pri hrách? Tie sú, takisto ako iné komplexné programy náročné na hardvér, aj keď trocha iným spôsobom. Ako si nové čipy M1 dokážu poradiť s hrami a aké výkony dosahujú pri viacerých AAA herných tituloch?