Nový iPhone vás po výmene displeja upozorní na neautorizovaný kus

cover 33 - Nový iPhone vás po výmene displeja upozorní na neautorizovaný kus

Podľa nového dokumentu Apple, všetky jedenástkové modely iPhonu disponujú funkciu, ktorá dokáže detekovať originalitu obrazovky.

Ako to funguje v praxi? Smartfón vám na novom, ale necertifikovanom displeji, zobrazí notifikáciu o tom, že iOS nedokáže verifikovať originalitu náhradného dielu.

png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAAAEAAAABAQMAAAAl21bKAAAAA1BMVEUAAP+KeNJXAAAAAXRSTlMAQObYZgAAAAlwSFlzAAAOxAAADsQBlSsOGwAAAApJREFUCNdjYAAAAAIAAeIhvDMAAAAASUVORK5CYII= - Nový iPhone vás po výmene displeja upozorní na neautorizovaný kus

S tým súvisí aj upozornenie, že je vždy odporúčané vyhľadať autorizovaný servis, certifikovaných technikoch. V opačnom prípade, môže takáto “oprava” spôsobiť viac nepríjemností ako úžitku. Stačí spomenúť problémy s multi-touch, farebnosťou a jasom. V prípade zle upevnených súčiastok, môže dokonca dôjsť k poškodeniu batérie.

Displeju, ktorý je detekovaný ako neoriginálny, však operačný systém iOS nebráni vo funkcii. Notifikácia s výstrahou bude na zamknutom displeji svietiť štyri dni a následne sa presunie pod sekciu VšeobecnéNastaveniach.

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
MacBook Air 2020
pokračovanie článku

Apple predstavil nový MacBook Air a Mac mini

Apple dnes okrem nového iPadu Pro predstavil aj nový MacBook Air a mierne aktualizoval Mac mini. Keby sme to mali zhrnúť, majitelia nového modelu sa môžu tešiť na dvakrát viac výkonu, dostupného úložiska a novú klávesnicu Magic Keyboard, známu zo 16" MacBooku Pro.