iPhone 11 má hardvér, ktorý spomalí starnutie batérie

Nová generácia iPhonov disponuje tzv. dynamic power management systémom. Toto riešenie využíva hardvér aj softvér, aby znížilo mieru kolísania a výpadkov energie pri starnúcej batérii.

Toto vylepšenie by podľa oficiálnych informácii od Apple malo byť aktivované nepretržite a takisto reagovať dynamicky. Vďaka tomu je výkon dimenzovaný podľa potrieb zariadenia v danej chvíli. Takto regulované využívanie batérie má predĺžite jej životnosť.

Napriek tomu je faktom, že výdrž batérie bude s jej vekom klesať ako pri všetkých lithium-ion batériách. Staršia batéria môže spôsobovať dlhšie štarty aplikácií ale aj nižšiu hlasitosť reproduktoru či jas obrazovky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.