iOS 13 prináša optimalizované nabíjanie batérie

Nová verzia iOS prináša viacero vylepšení. Jedným z nich je aj optimalizácia nabíjania.

Všimli ste si, že po novom update sa batéria iPhonu nabíja iba na 80 percent počas noci? Dôvod je prostý. Lithium-ion batérie časom znižujú svoju životnosť, čo závisí najmä od počtu cyklov nabíjania, spôsobu akým sú nabíjané a aj od toho ako často sú nabíjané na plnú kapacitu. Časom sa táto hodnota znižuje a stará batéria môže spôsobovať kolísanie výkonu.

Učenlivá batéria

Apple teda do nového iOS implementoval funkciu nazvanú Optimized Battery Charging, ktorá je defaultne aktivovaná. iPhone sa vďaka nej učí váš denný rytmus a vie následne predvídať, na ako dlho sa dostane na nabíjačku a aj to, kedy môže začať nočné nabíjanie.

iPhone sa časom naučí, že vstávate napríklad o siedmej ráno. Počas noci nabije batériu na spomínaných 80% a tesne pred spomínaným budíkom doplní zvyšok energie. Tak, aby ste ho ráno mohli zobrať z nabíjačky s plnou kapacitou.

Vypnutie funkcie

V prípade, že vám ale táto vychytávka nesedí a nevadí vám rýchlejšie starnutie batérie, môžete ju jednoducho deaktivovať. V Nastaveniach vyberte sekciu Batéria a následne Zdravie batérie, kde zrušte voľbu Optimalizované nabíjanie batérie (Settings / Battery / Battery Health / Optimized Battery Charging).

komentáre
  1. Dobrý deň .
    Mám Iphone XR , ktorý pravidelne nabíjam iba večer . používam bezdrôtové nabíjanie  , može to mať suvist že mi nefunguje optimalizované  nabíjanie ? Mám stále zapnutý režim slabej batérie .
    Ďakujem za odpoveď

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť