Galéria: Nový Apple Store vo washingtonskej Carnegie Library

Minulý víkend Apple otvoril ďalší Apple Store, tentoraz vo Washington DC. Fanúšikovia dobovej architektúry si prídu na svoje.

Apple Carnegie Library sa nachádza v čerstvo renovovanej historickej budove knižnice Carnegie Library vo Washington DC. Knižnica bola po prvýkrát otvorená v roku 1903 a slúžila ako komunitné centrum pre vzdelávanie a kreativitu.

Toto poslanie chce Apple zachovať aj dnes predovšetkým pomocou prednášok a workshopov Today at Apple, ktoré sa budú pravidelne konať v rozsiahlom átriu. Na začiatok si spoločnosť pripravila prednášky v rámci svojho festivalu StoryMaker – šesť týždňov podujatí, počas ktorých sa 40 umelcov, hudobníkov, fotografov, filmárov a aktivistov podelí o svoje vlastné príbehy.

Rekonštruované átrium, v ktorom sa budú konať pravidelné workshopy Today at Apple.

Okrem rekonštrukcie historickej fasády a interiéru budovy, o ktorú sa postaralo architektonické štúdio Foster + Partners a šéfdiazjnér Jony Ive sa firma postarala aj o zachovanie pôvodného ducha stavby.

Veľké schodisko vedie priamo do DC History Center na druhom podlaží a v suteréne zas nájdeme Carnegie Gallery, kde sú vystavené dobové fotografie a dokumenty.

Pôvodné priestory Carnegie Library dnes a v rokoch 1908 (vľavo) a 1903 (vpravo).

Apple taktiež vyzdvihuje, že v predajni pracuje 20 zamestanncov ovládajúcich americkú znakovú reč. Celkovo by ste sa mali dohovoriť v 27 svetových jazykoch.

Fotky slávnostného otvárania z tejto soboty, na ktorom sa zúčastnil aj Tim Cook a nová vedúca maloobchodu Deidre O’Brien, si môžete pozrieť na tomto odkaze.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?