Funkcia Back to My Mac čoskoro prestane fungovať na všetkých verziách macOS

Cloudovú funkcionalitu už nenájdeme v najnovšom macOS Mojave, Apple ju však onedlho plánuje odstrániť aj z ostatných verzií.

Back to My Mac slúži na vzdialený prístup k vášmu Macu cez internet. Okrem zdieľania súborov môžete taktiež zdieľať jeho obrazovku a pracovať s ním na diaľku. Na odstránenie funkcie Apple upozornil ešte pred rokom s vydaním macOS Mojave, na starších systémoch však doteraz pracovala bez problémov.

Teraz spoločnosť oznámila, že službu plánuje deaktivovať úplne. Začínajúc od 1. júla ju nebudete môcť používať ani na predošlých verziách macOS.

Apple odporúča ako náhradu Back to My Mac zdieľanie súborov pomocou iCloud Drive, prácu na diaľku pomocou funkcie zdieľanej obrazovky alebo využiť pokročilejšiu variantu v podobe 90 eurovej aplikácie Apple Remote Desktop.

komentáre
  1. Na Apple routeroch (Airport, Time Capsule) to fungovalo celkom spolahlivo (aj ked to bol dost taky IPSec bastel priohnuty podla Apple).. ale s inymi routermi byvali problemy.
    Na druhej strane – ani sa Apple necudujem, ze to uz nechcu supportovat.. je tu Teamviewer (ano, je drahy a free verzia je cim dalej viac obmedzena) a alternativy.. alebo vlastny VPN server (OpenVPN ci IPSec/StrongSwan/SoftEther), co je asi najlepsia moznost.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť