CorelDRAW sa po takmer dvadsiatich rokoch vracia na Mac

included touchbar 2019 800x524 - CorelDRAW sa po takmer dvadsiatich rokoch vracia na Mac

Známy vektorový grafický program sa znova objavuje vo verzii pre Mac. Po prvýkrát od roku 2001.

CorelDRAW bude známy predovšetkým používateľom Windowsu, kde ide o populárnu náhradu Adobe Illustratora. Na Macu sa pôvodný port tejto aplikácie objavil ešte začiatkom milénia, no nemal od používateľov príliš veľký ohlas.

Kanadský vývojár však dnes oznámil celkom novú verziu programu CorelDRAW 2019, ktorá je okrem Windowsu a webu dostupná aj ako natívna aplikácia pre Mac. Ponúka typický natívny macOS dizajn rozhrania a taktiež najnovšie funkcie ako tmavý mód v macOS Mojave a Touch Bar na MacBooku Pro. 

Bojovať o priazeň grafických a webových dizajnérov však bude okrem samotného Illustratora aj s inými Mac alternatívami, ako napríklad Affinity Designer. 

CorelDRAW 2019 si môžete zakúpiť na stránkach vývojára buď jednorázovo za cenu 699 eur, alebo vo forme predplatného 239 eur/rok. Aplikácia je dostupná aj na Mac App Store. Vyskúšať si ho môžete bezplatne po dobu dvoch týždňov. 

[appbox appstore id1447605203?l=sk&mt=12]

coreldraw 2019 for mac en - CorelDRAW sa po takmer dvadsiatich rokoch vracia na Mac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
cover macblog 74 380x220 - Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11
pokračovanie článku

Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11

Apple v nedávnej aktualizácii svojho iOS pridal možnosť vypnúť sledovanie polohy. Stalo sa tak po tom, čo sa viacerí sťažovali, že…