Apple Watch Series 5 majú nový typ batérie

Aj keď sa na prvý pohľad od svojho predchodcu nelíši, má 40 mm variant novej generácie Apple Watch jednu podstatnú zmenu. Tá sa ukrýva pod kapotou.

Portál iFixit počas analýzy zariadenia zistil, že nový model Apple hodiniek disponuje batériou, ktorá je vsadená do kovu. Klasické lithium-ion batérie bývajú zasadené do obalu z čiernej fólie. K novému dizajnu batérie sa viaže aj patent, ktorý zmenu ďalej vysvetľuje.

zdroj: iFixit

Jedná sa o vylepšenie, ktoré šetrí priestor a v prípade kompaktného dizajnu hodiniek sa počíta každý milimeter. Úspornejší dizajn z hľadiska priestoru môže byť zároveň odpoveďou na to, ako Apple dosiahlo výkonejšiu batériu bez zmeny rozmerov.

Kovový obal navyše poskytuje lepšiu ochranu ako spomínané fóliové púzdro. To, či Apple podobný dizajn implementuje postupne aj do ostatných zariadení ostáva nezodpovedané. Test na tom najmenšom z produktov však môže byť začiatkom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.