Apple TV+ je tu, všetko čo potrebujete o službe vedieť

Prišiel november a s ním aj spustenie dlho očakávanej streamovacej služby od Applu. Čo je Apple TV+ a čo od nej môžeme očakávať?

Apple TV+ je odpoveďou na všetky tie Netflixy, HBO a Amazony sveta, pri ktorých dostanete za fixný mesačný poplatok prístup ku knižnici vlastnej, ako aj „prepožičanej“ filmovej a seriálovej tvorby. Apple v tomto prípade stavil výhradne na tvorbu vlastnú.

Koľko TV+ stojí?

4,99 eur mesačne, pričom prvých 7 dní máte zadarmo. Dostupné je aj ročné predplatné s výhodnejšou cenou.

Rozhodne zaujímavá je ale služba pre každého, kto si začínajúc 10. septembrom zakúpil niektoré zo zoznamu podporovaných Apple zariadení. V takom prípade máte službu na celý rok zadarmo.

Medzi podporovaná zariadenia patrí iPhone, iPad, Apple TV, iPod touch alebo akýkoľvek Mac.

Ako sa registrovať?

Zapnite Apple TV apku pre macOS, iOS alebo tvOS a mala by na váš vyskočiť sekcia s TV+. Uistite sa pritom, že máte najnovšie verzie iOS 13, tvOS 13 a macOS Catalina.

Rovnako sa môžete registrovať a následne aj sledovať obsah cez web tv.apple.com.

Čo môžem sledovať?

Ponuka je zatiaľ celkom chudobná. Môžete siahnuť po seriáloch z produkcie Applu, medzi ktoré patrí napríklad drámu The Morning Show s Jennifer Aniston a Reese Witherspoon, post-apokalyptický See s Jasonom Momoa alebo seriál For All Mankind o živote NASA astronautov v alternatívnej realite.

Niektoré zo seriálov sú dostupné v plnom rozsahu, ďalšie zas majú na streamovanie len prvé tri epizódy, ďalšie budú pritom pribúdať každý týždeň. Ponuka by sa mala najbližšie mesiace pravidelne rozširovať.

A v neposlednom rade, pekným bonusom pre našinca je kompletná lokalizácia služby do Slovenčiny, vrátane tituliek.

komentáre
  1. Je tam dokopy fakt velke kulove. Zatial cakam s aktiváciou (1y 4 free). Co je naprd je lokalizacia do SK/CZ. Preferujem filmy v pôvodnom zneni. Titulky pre negramotnych su sice OK, ale tym padom zmizli EN titulky co ma fakt stve….

    0
    0
  2. Serial SEE zatial celkom dost napinavy. Aj keby tam bolo teraz 100 serialov, tak sa neda sledovat vsetko naraz. Takze ked tam je aj tych par, vobec mi to nevadi. Pekne postupne ;)

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.