fbpx

Apple Event už 25. marca: nové mediálne služby a hollywoodska smotánka

apple event logo inside 600x290 - Apple Event už 25. marca: nové mediálne služby a hollywoodska smotánka

Prvý Apple Event roku 2019 by sa mal uskutočniť budúci mesiac. Odhalené budú nové služby na streamovanie video obsahu a prístup k online magazínom.

O evente ako prvý informoval Buzzfeed a potvrdil, že bude zameraný výhradne na služby. Menovite na prémiovú verziu Apple News s prístupom k plateným online médiám. Za 10 dolárov mesačne by mohli mať zákazníci taktiež prístup k digitálnym verziám tlačených magazínov. Očakávať tak nemáme žiaden hardvér, či už v podobe nových AirPodov či iPadu mini.

Udalosť by sa mala konať tradične v Steve Jobs Theatre v Apple Parku, Buzzfeed hovorí o pondelku, 25. marca, no konečný dátum sa ešte môže posunúť. Vydavatelia sa totiž aktuálne búria proti Applu a jeho vysokým maržám z predplatného – spoločnosť si totiž plánuje ukrojiť 50 % mesačných poplatkov a zvyšok rozdeliť medzi tvorcov obsahu.

appleservices news tv devices - Apple Event už 25. marca: nové mediálne služby a hollywoodska smotánka

Apple mieri do Hollywoodu

Krátko na to prišiel s vlastnou správou Bloomberg, ktorý potvrdil dátum konania eventu. Okrem predplatného News debutuje aj video streamovacia služba. Applácky Netflix bude obsahovať ako licencované seriály a filmy, tak aj vlastnú tvorbu, na ktorej posledné roky pracuje. 

Prezentácia sa zúčastnia aj herci, producenti a režiséri z filmovej brandže. Pozvánku údajne dostali Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, Jennifer Garner a J.J. Abrams. Všetci menovaní budú na službe debutovať vlastnú tvorbu. Ich účasť potvrdil aj Hollywood Reporter.

aniston witherspoon - Apple Event už 25. marca: nové mediálne služby a hollywoodska smotánka
Jennifer Aniston a Reese Witherspoon si zahrali hlavné úlohy v televíznej dráme od Applu, The Morning Show.

Nová video platforma by mala byť integrovaná do apky TV na iOS a Apple TV a popri platenom obsahu možno majiteľom Apple zariadení poskytne aj výber bezplatných seriálov a relácií. Služba bude údajne spustená v priebehu leta. 

Podľa zdrojov Reuters pôjde o globálny launch. V snahe konkurovať Netflixu a Amazonu by sa teda mohla služba objaviť aj na Slovensku a v Čechách. Hovorí sa aj o integrácii služieb iných poskytovateľov televízneho obsahu, napríklad HBO.

Nová verzia Apple News s dedikovaným tabom pre online magazíny, po vzore odkúpenej služby Texture, by sa mala objaviť už na jar, ako súčasť pripravovaného iOS 12.2.

Viac článkov na tému

3 komentáre

 1. Peter píše:

  No uvidime co to bude ohladne toho stream filmov. Momentalne seriozne uvazujem o zruseni platenych TV, lebo sa to neda pozerat co tam davaju…
  Kupim antenu za 10E a mam aspon tie SK a CZ nejake…to mi uplne staci.
  Platim si aj HBO GO a kupujem si filmy na iTunes…takze ak by sa to vsetko dalo zlucit za jeden poplatok…tak porozmyslam

 2. tomáš píše:

  S hudbou to nezvládli, stále mi viac vyhovuje spotify.
  Som veľmi zvedavý, ako chcú tromfnúť Netlfix – ktorý je v našich končinách nedokonalý (chýba tam kopec obsahu, ktorý je v zahraničí dostupný).

  Mňa by najviac potešilo ApplePay alebo raz konečne slovenská lokalizácia Siri.

 3. dfx píše:

  Netflix je zbytocnost na Slovensku a pochybujem, ze Apple pride s niecim lepsim. Momentalne povazujem za najlepsiu ponuku z platenych televizii platit si za HBO.

Pridať komentár

Partneri

Send this to a friend