Adobe Fresco je tu

Nová aplikácia na tvorbu digitálnej grafiky a ilustrácií je už dostupná na stiahnutie pre iPad. Najnovší prírastok do Creative Cloud balíka bol prvýkrát predstavený v novembri minulého roku.

Predplatné alebo freemium?

Popularita podobných aplíkácií, najmä Procreate, bola pravdepodobne jedným z dôvodov, prečo sa Adobe rozhodlo vstúpiť do týchto vôd. Narozdiel od spomínaného Procreate však Fresco ide rovnakou cestou ako zvyšok CC rodiny, t.j. na báze predplatného – v tomto prípade 10 dolárov mesačne.

Okrem štandardnej verzie má appka aj svoj freemium klon, ktorý ponúkne osekanú verziu profi nástrojov, ale zároveň dostatok možností ako si Fresco otestovať, kým sa rozhodnete upísať.

Ako na plátne

Hlavným cieľom softvéru je priniesť dojem z tvorby tradičnými nástrojmi pre kreslenie a maľovanie. A tým samozrejme nemyslíme MS Paint. Ako uvádzajú autori aplikácie, má byť určená profesionálom, ale navrhnutá tak, aby sa jednoducho používala.

Pokiaľ ide o samotné nástroje, Fresco o sebe vyhlasuje, že ponúka najrozsiahlejšiu kolekciu brushov, vrátane tých z Photoshopu. Zároveň poskytne program možnosť kombinácie vektorových a rastrových brushov. 

Okrem toho tu nájdete aj výber z Live Brushes, ktoré bežia na machine learning platforme Sensei z produkcie Adobe. Firma sľubuje zážitok veľmi blízky k práci so štetcami na plátne. Fresco ponúkne možnosť prispôsobenia UI podľa špecifických potrieb používateľa a takisto možnosť nastavenia pre praváka aj ľaváka ako aj fullscreen mód.

Aktuálne je appka Fresco dostupná pre iPad, Adobe však uisťuje, že na dohľad sú aj verzie pre iné dotykové zariadenia a stylusy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.