Adobe Fresco je tu

cover 34 600x325 - Adobe Fresco je tu

Nová aplikácia na tvorbu digitálnej grafiky a ilustrácií je už dostupná na stiahnutie pre iPad. Najnovší prírastok do Creative Cloud balíka bol prvýkrát predstavený v novembri minulého roku.

Predplatné alebo freemium?

Popularita podobných aplíkácií, najmä Procreate, bola pravdepodobne jedným z dôvodov, prečo sa Adobe rozhodlo vstúpiť do týchto vôd. Narozdiel od spomínaného Procreate však Fresco ide rovnakou cestou ako zvyšok CC rodiny, t.j. na báze predplatného – v tomto prípade 10 dolárov mesačne.

Okrem štandardnej verzie má appka aj svoj freemium klon, ktorý ponúkne osekanú verziu profi nástrojov, ale zároveň dostatok možností ako si Fresco otestovať, kým sa rozhodnete upísať.

body 10 - Adobe Fresco je tu

Ako na plátne

Hlavným cieľom softvéru je priniesť dojem z tvorby tradičnými nástrojmi pre kreslenie a maľovanie. A tým samozrejme nemyslíme MS Paint. Ako uvádzajú autori aplikácie, má byť určená profesionálom, ale navrhnutá tak, aby sa jednoducho používala.

Pokiaľ ide o samotné nástroje, Fresco o sebe vyhlasuje, že ponúka najrozsiahlejšiu kolekciu brushov, vrátane tých z Photoshopu. Zároveň poskytne program možnosť kombinácie vektorových a rastrových brushov. 

Okrem toho tu nájdete aj výber z Live Brushes, ktoré bežia na machine learning platforme Sensei z produkcie Adobe. Firma sľubuje zážitok veľmi blízky k práci so štetcami na plátne. Fresco ponúkne možnosť prispôsobenia UI podľa špecifických potrieb používateľa a takisto možnosť nastavenia pre praváka aj ľaváka ako aj fullscreen mód.

Aktuálne je appka Fresco dostupná pre iPad, Adobe však uisťuje, že na dohľad sú aj verzie pre iné dotykové zariadenia a stylusy.

Viac článkov na tému

Zatiaľ žiadne komentáre

Pridať komentár

Partneri

Booking.com
Booking.com

Send this to a friend