Tohtoročné iPhony sa budú predávať s výkonnejšími USB-C adaptérmi, podporovať by mohli aj fast charging

Trio nových iPhonov, ktoré očakávame v septembri, by mohli disponovať silnejším 18W nabíjacím adaptérom. Pribudne tiež USB-C – Lightning kábel.

Len včera sme písali o tom, že Apple v balení už nebude ponúkať 3,5 mm audio adaptér, a už sú tu informácie o ďalších zmenách. Podľa neovereného príspevku na čínskej sociálnej sieti Weibo dostane iPhone tento rok do balenia novú nabíjačku.

Pôjde o väčší adaptér s výkonom až 18W a USB-C konektorom, podobne ako pri nových MacBookoch. Pre porovnanie, súčasná nabíjačka na iPhone má výkon len 5W a adaptér na iPad Pro 12W. Táto zmena by znamenala, že iPhone a iPad Pro by konečne mohli podporovať rýchle nabíjanie priamo z balenia.

Súčasný iPhone 8 (Plus) a X totiž technológiu fast charging, ktorou disponovali telefóny konkurencie už roky, síce priniesol, pribalená nabíjačka ju však nepodporovala. Používatelia tak museli využiť USB-C adaptér z MacBooku, alebo výrobok tretej strany.

iphone 2018 usb-c nabíjačka
Údajný dizajn novej 18W nabíjačky pre iPhone. Zdroj: Weibo

Fast charging je oproti regulérnemu nabíjaniu dramaticky rýchlejší. S 18W adaptérom by sa taký iPhone teoreticky dokázal nabiť z 0 na 50 percent len za 30 minút a z 0 na 80 percent za necelú hodinu. Väčší výkon však znamená nový dizajn nabíjačky, podľa postu z Weibo by mala byť väčšia a oválnejšia než tá súčasná.

Ďalšou veľkou zmenou bude aj prechod na USB-C. V balení by sme tak našli len USB-C – Lightning kábel, ktorý by tak konečne bol kompatibilný s novými Macmi. Stratí sa tak podpora pre omnoho rozšírenejšie USB-A, no na druhej strane je na čase, aby sa Apple držal svojich rozhodnutí. Kompletný prechod na USB-C bol totiž vždy len otázkou času.

Zaujímavé však je, že Apple ešte stále výrobcom certifikovaného MFi príslušenstva z neznámych dôvodov neumožňuje vyrábať USB-C na Lightning konektory. To by sa taktiež malo zmeniť – avšak údajne až niekedy v roku 2019.

komentár
  1. Je to možné,že bude 18W adaptér,už bolo načase. Pretože 5W adaptér stačí,akurát na nočné nabíjanie iPhone. Najmä pre verzie Plus je 5W adaptér dodávaný k iPhonu slabý.Veľmi tomu neverím,že Apple sa vzdá ligting konektora úplne a úplne prejde na USB-C.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť