iPhone X Plus dostane Landscape mód po vzore iPadu

V septembri náš čaká predstavenie väčšieho brata iPhonu X s masívnym 6,5-palcovým displejom. Plochu navyše využije aj iOS, v režime na šírku bude toho ukazovať viac.

Rovnakú funkciu už pár rokov ponúkajú Plus modely, na minuloročnom iPhone X však chýba. Regulérny 5,8“ model Apple zrejme berie ako nástupcu doterajších 4,7“ iPhonov, preto napriek väčšej uhlopriečke a rozlíšeniu neponúka v rozhraní systému výrazne viac priestoru.

Pripravovaný „iPhone X Plus“ by mal disponovať rozlíšením 2688 x 1242 pixelov a pri režime na šírku zobrazovať dodatočné UI panely, podobne ako iPad. Potvrdzuje to brazílsky web iHelpBR, ktorý najnovšiu beta verziu iOS 12 prehnal softvérovým simulátorom.

A vybrané vstavané aplikácie sa pri vyššom rozlíšení skutočne zobrazili v rozšírenom móde, čo môžete vidieť aj na obrázkoch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
Apple Intelligence
pokračovanie článku

Apple pripravuje generačný skok v označení svojho softvéru

Apple v minulosti využíval rímsku číslicu "X" nielen na oslavu jubilejnej iterácie svojho produktu, ale zároveň takáto verzia priniesla zásadné zmeny. Stačí si spomenúť nielen na iPhone X, ale aj na Mac OS X alebo profesionálny softvér Final Cut Pro X a Logic Pro X. S blížiacim sa 20. výročím iPhonu sa spoločnosť chystá na ďalšiu zásadnú zmenu v označovaní svojich produktov.
pokračovanie článku

iPhone 17 Air bude najtenší mobil od Apple, obdrží externú batériu

Zdá sa, že štvrtý variant iPhonu je prekliaty. Dve generácie mini modelov mali len nízku popularitu, a za nimi nasledujúce modely Plus mali údajne ešte nižšiu popularitu. Firma tak po troch generáciách plánuje vyradiť z portfólia aj tieto a na miesto "štvorky" nastúpi iPhone 17 Air.
pokračovanie článku

Apple vyvíja novú verziu Xcode s Claude AI

Apple v súčasnosti robí všetko preto, aby dobehol zvyšok technologického segmentu v oblasti umelej inteligencie. Keďže sa však firma nemôže spoliehať na terajšiu podobu Siri a Apple Intelligence, musí spolupracovať s inými firmami.