Developeri sa už hrajú s novým ARKitom, pozrite sa aké sú jeho možnosti

ARKit iOS 11.3

Apple s iOS 11.3 predstavil aj aktualizovanú verziu rozhrania ARKit. Vývojári tak dostávajú nové možnosti pri tvorbe apiek s rozšírenou realitou.

ARKit 1.5 dostáva hneď niekoľko vylepšení. Okrem vyššieho zobrazovaného rozlíšenia a autofocusu podporuje hlavne lepšie rozpoznávanie nepravidelných plôch a zvislých povrchov.

Aj keď do verejného vydania nového systému je ešte ďaleko, vývojári sa už stihli zoznámiť s aktuálnou betou a na Twitteri sa podelili o prvé nápady a koncepty.

Očividné uplatnenie nájde nové vertikálne AR pri hrách. Vo videách nižšie telefón rozpoznáva stenu, či predmety ako monitor počítača a dokáže do nich zakomponovať virtuálne predmety ako loptičky a lietajúce papagáje.

Rozpoznávanie zvislých plôch však môže poslúžiť aj na umiestnenie neherných predmetov, napríklad umeleckých diel v galérii, či na mapovanie kuchynských povrchov.

Najzaujímavejším využitím je však jednoznačne rozpoznávanie reálnych predmetov, akými sú obrazy, obaly kníh, či filmové plagáty. Vývojári tak môžu ľahko vytvoriť aplikácie, ktoré vám v obchode ukážu recenzie a obsah vystavených kníh, pustia trailer k filmu, alebo zobrazia nutričné informácie o balíku čipsov.

iOS 11.3 s novým ARKitom vyjde niekedy v priebehu jari. Momentálne je systém dostupný ako beta pre vývojárov a členov beta programu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aké hry podporujú Apple M1?

M1 Pro a M1 Max svojím výkonom určite ohúria. Ako sa ale správajú nové čipy z dielne Apple pri hrách? Tie sú, takisto ako iné komplexné programy náročné na hardvér, aj keď trocha iným spôsobom. Ako si nové čipy M1 dokážu poradiť s hrami a aké výkony dosahujú pri viacerých AAA herných tituloch?