fbpx

Apple najal bývalého dizajnéra Tesly a Microsoftu

andrew kim 600x587 - Apple najal bývalého dizajnéra Tesly a Microsoftu

Do Cupertina sa tento mesiac presunul ďalší prominentný zamestnanec z Tesly. Andrew Kim bol však v dizajnérskych kruhoch známy už aj predtým.

Príbeh ako z rozprávky. Kim upútal pozornosť médií ešte ako študent, keď sa jeho dizajnový projekt stal v roku 2012 virálnym vďaka serveru The Verge. Na svojom blogu za tri dni vytvoril celkom novú korporátnu identitu pre Microsoft, ktorý vtedy prechádzal veľkou zmenou imidžu. 

Rebranding zaujal aj na najvyšších miestach v Redmonde a Kim sa vo firme rýchlo uplatnil ako dizajnér. Pracoval napríklad na snehobielom Xbox One S, rozhraní pre Windows 10 a neskôr aj na experimentálnom AR headsete HoloLens. Po ďalšom pochvalnom článku od Verge si ho údajne vyhliadol sám Elon Musk a najal do automobilky Tesla. Tam pracoval na dizajne viacerých vozidiel, vrátane Modelu 3, S a Roadster V2.

xbox one s - Apple najal bývalého dizajnéra Tesly a Microsoftu
Xbox One S bol oproti svojmu predchodcovi veľkým vizuálnym zlepšením.

Tento mesiac sa Kim presunul do Apple Parku, kde teraz podľa svojho LinkedIn profilu pracuje ako bližšie nešpecifikovaný dizajnér. Či si ho Apple uchmatol kvôli jeho skúsenostiam s autami, minimalistickým hardvérom alebo používateľským rozhraním, môžeme len hádať. 

Totiž okrem toho, že by dobre zapadol do zrejme ktorejkoľvek hardvérovej divízie, Apple v tichosti pracuje nielen na svojom elektromobile, ale aj na vlastných AR okuliaroch. 

tesla model 3 interior - Apple najal bývalého dizajnéra Tesly a Microsoftu
Kim pracoval okrem iného aj na interiéri pre Tesla Model 3.
Zdroj: The Verge

1 komentáre

  1. soze píše:

    tesla a dizajn?
    skaredsie auta z vonku aj z vnutra hadam nepoznam

Pridať komentár

Partneri

Booking.com
Booking.com

Send this to a friend