Nové iPhony naďalej ponúknu 3,5 mm slúchadlový adaptér v balení

LIghtning Audio Adapter 800x535 - Nové iPhony naďalej ponúknu 3,5 mm slúchadlový adaptér v balení

Keď Apple minulý rok eliminoval slúchadlový jack, pribalil k telefónu aspoň malú redukciu na Lightning. Pri iPhone 8 by sme sa jej mali dočkať tiež.

Podľa analytikov z Barclays budú mať všetky tri nové modely pribalenú Lightning – 3,5 mm redukciu. Napriek tomu sa jej Apple plánuje v dohľadnej budúcnosti zbaviť, možno už v roku 2018.

Známy japonský blog Mac Otakara pritom pred dvoma mesiacmi tvrdil opak a podľa jeho informácií v balení nových iPhonov nebude slúchadlový adaptér, ani USB-C kábel. Odstránenie jacku je však natoľko kontroverzným krokom, že pribaľovanie redukcie aj v budúcich modeloch dáva zmysel. Na druhej strane na trhu sú už originálne bezdrôtové riešenia priamo od Applu v podobe AirPods a BeatsX.

Aj keď nad adaptérom a jeho absenciou asi väčšina ľudí len mávne rukou (Apple ho predáva aj samostatne, za na svoje štandardy pomerne lacných 9 dolárov) išlo by o aspoň o vľúdne gesto pre každého, kto chce s telefónom používať vlastné káblové slúchadlá.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
cover macblog 74 380x220 - Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11
pokračovanie článku

Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11

Apple v nedávnej aktualizácii svojho iOS pridal možnosť vypnúť sledovanie polohy. Stalo sa tak po tom, čo sa viacerí sťažovali, že…
246x0w 246x220 - Na App Store sa objavila aplikácia DoubleTake
pokračovanie článku

Na App Store sa objavila aplikácia DoubleTake

Ešte na iPhonovom evente v septembri nám Apple ukázal demo aplikácie FiLMiC Pro. Táto aplikácia sa odlišuje skvelou funkciou,…