Majitelia nového MacBooku Pro majú problémy s klávesnicou

Akoby najnovšia generácia MacBookov Pro nemala dosť problémov, najnovšie sa na fórach začali objavovať sťažnosti ohľadom zvláštne sa chovajúcej klávesnice.

Redizajnovaný MacBook Pro využíva druhú generáciu tzv. motýlikových kláves, ktoré Apple originálne predstavil na 12“ MacBooku. Nový mechanizmus umožňuje oveľa tenší profil samotných kláves, ako aj presnejšiu registráciu ich stlačenia. Kompromisom je však pomerne ”plytká” odozva, ktorá sa mnohým používateľom nepozdáva. Teraz to však vyzerá, že nová klávesnica má problémy aj čo sa týka spoľahlivosti.

Na rôznych Apple fórach sa začali objavovať desiatky prípadov, v ktorých majú majitelia MacBooku problém s nefunkčnými klávesami, zvláštnymi zvukmi pri stláčaní, či odlišnou odozvou na rôznych klávesách.

Jeden z prípadov bol zachytený aj na videu, ide o zvláštny “klikavý” zvuk Caps Locku, ktorý sa prejaví vždy, keď sa MacBook nahreje. Ostatní používatelia však problém zaznamenali aj bez zvýšenej teploty laptopu. Aj keď je odlišný zvuk kláves otravný, v ďalších zaznamenaných prípadoch niektoré klávesy preskakujú, ignorujú vstup, či dokonca odmietajú fungovať. Ďalšia veľká skupina majiteľov sa zas sťažuje na nekonzistentnú a “špongiovitú” odozvu kláves, problémy zaznamenali napríklad už aj v redakcii MacRumors.

Väčšina chybných kláves sa zdá sa týka väčšieho 15“ MacBooku Pro, no nevyhli sa im ani 13” verzie s aj bez Touch Baru. Stretli ste sa s podobnými problémami aj na svojom MacBooku Pro? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie.

komentár
  1. U mna po roku pouzivania nefunguje spolahlivo medzerovnik, resp. jeho prava strana, ktoru som zvykol pouzivat palcom pravej ruky. Dramaticky sa zvysil pocet pisanych viet, v ktorych som “zabudol” medzeru medzi slovami… Dost otravne. Asi pojde do opravy..

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?