Program výmeny sieťového adaptéra: všetko čo musíte vedieť

Vo štvrtok minulý týždeň Apple spustil bezplatný výmenný program týkajúci sa chybných koncoviek sieťových adaptérov, ktoré sa v ojedinelých prípadoch mohli zlomiť a spôsobiť tak elektrický šok. Ide o prídavné koncovky, ktoré sa nasúvajú priamo na sieťové adaptéry nabíjačiek všetkých MacBookov a iPadov. Zasiahnuté sú pritom všetky adaptéry vyrobené v rokoch 2003 až 2015.

Spoločnosť Apple určila, že vo veľmi zriedkavých prípadoch sa môžu dvojkolíkové adaptéry sieťovej zástrčky Apple určené na používanie v kontinentálnej Európe, Austrálii, na Novom Zélande, v Kórei, Argentíne a Brazílii zlomiť, v dôsledku čoho môže vzniknúť riziko zásahu elektrickým prúdom v prípade, že sa používateľ dotkne adaptéra. Tieto adaptéry sieťovej zástrčky sa dodávali od roku 2003 do roku 2015 s Macom a určitými zariadeniami so systémom iOS a boli tiež súčasťou súpravy cestovných adaptérov Apple World Travel Adapter Kit.

Ako zistím, či sa ma to týka

Či do programu patrí aj nabíjačka vášho zariadenia, môžete zistiť jednoducho. Vo vnútri chybných adaptérov sa nachádza niekoľkomiestny číselný kód, alebo prázdne miesto, zatiaľ čo nové verzie obsahujú regionálny kód krajiny (u nás EUR) – viď obrázok.

Snímka obrazovky 2016-02-02 o 20.12.55

Program sa týka všetkých adaptérov pre zásuvky v kontinentálnej Európe, Kórei, Austrálii, Novom Zélande, Argentíne a Brazílii.

Snímka obrazovky 2016-02-02 o 20.13.29

Čo treba robiť?

Adaptéry je možné bezplatne vymeniť priamo v autorizovaných servisných strediskách Applu. Výmena by ale mala byť možná aj priamo na predajniach premium resellerov. V tomto prípade sa však pre istotu informujte vopred.

Na výmenu budete potrebovať sériové číslo vášho Macu/iPadu. Návod ako sériové číslo vyhľadať, nájdete na tomto odkaze.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.