Predaje iPadov naďalej klesajú, dostali sa na rovnakú úroveň ako v roku 2011

Pokles predajov iPadov a tabletov všeobecne pokračuje aj tento rok. Podľa taiwanského DigiTimes predá Apple v prvom štvrťroku 2016 len 9,8 milióna iPadov – najnižšie číslo od roku 2011.

Ak sa odhadované čísla naplnia, tento kvartál bude predstavovať takmer 40% prepad oproti poslednému kvartálu 2015 a približne 20% pokles oproti rovnakému obdobiu spred roka. Štvrťročné predaje iPadu pod hranicu 10 miliónov kusov padli len niekoľkokrát, od roku 2011 sa to zatiaľ stalo len raz – v treťom kvartáli 2015, kedy tablet zažil historické minimum.

idc_tablet_trend_4q15

Tento rekord však môže byť ľahko prekonaný už v priebehu tohto kvartálu, aj napriek nedávnemu predstaveniu nového modelu iPad Pro. Dôvodom môže byť častý argument o tom, že ľudia svoje iPady neupgradujú tak často ako telefóny, predajom však určite neprospelo ani minuloročné opomenutie vlajkovej lode iPadu Air 2, ktorý je starý už vyše roka. Nová generácia sa pritom zrejme objaví až koncom marca, čo predaje v prvých troch mesiacoch určite nezlepší.

Napriek negatívnym číslam je však Apple stále lídrom kategórie. iPady reprezentujú približne 21 % trhu, na druhom mieste skončil Samsung so 14 %.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

V roku 2024 vytvorilo 77 herných spoločností na Slovensku 83 hier

Slovenský herný priemysel pokračoval aj v roku 2024 v konsolidácií a miernom poklese. V minulom roku dosiahli spoločnosti tvoriace digitálne hry na našom území spoločne obrat 67,85 miliónov EUR. Momentálne na Slovensku pôsobí 77 herných spoločností, ktoré zamestnávajú 982 profesionálov, čo je o 35 menej oproti roku 2023.
pokračovanie článku

Blender je vo vývoji pre iPad Pro

Populárny modelársky nástroj Blender po rokoch konečne mieri na iPad Pro. Vyzerá to teda, že tablet od Apple bude konečne vhodnou voľbou pre 3D grafikov, ktorí sa nechcú obmedzovať iba na počítač.