Nový patent by mohol pomôcť pri nedorozumeniach spôsobených autocorrectom

Autocorrect, alebo automatické opravovanie slov napísaných pomocou virtuálnej iOS klávesnice môže byť často užitočnou pomôckou, preslávil sa však skôr ako spolupáchateľ nespočetného množstva nešťastných konverzácií, ktoré na internete pobavili nejedného z nás.

Apple má pre tento problém možno riešenie. Server AppleInsider priniesol informácie o novom patente, ktorý by umožnil nič netušiacemu príjemcovi lepšie pochopiť, že namiesto slova tepna ste mysleli telka. Funkcia by fungovala podobne ako diktovanie hlasom v súčasnej verzii iOS – systém sám podčiarkne slová, ktorými si nie je celkom istý. Tie by tak po novom mohol zobraziť aj príjemcovi správy, spolu s vyskakovacou ponukou alternatívnych výrazov.

A aj keď úskalia autocorrectu by to úplne neodstránilo, patent by teoreticky mohol eliminovať časté nedorozumenia vyskytujúce sa v textových konverzáciách. Používate autocorrect na svojom iPhone aj vy?

autocorrect-apple-patent

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.