Netflix bude čoskoro blokovať prístup cez proxy

Len pred necelými dvoma týždňami bol u nás a v ďalších 130tich krajinách oficiálne spustená služba Netflix. Nie všetci sa však radujú. Služba má mimo Spojených štátov stále celkom obmedzenú ponuku obsahu – situácia, ktorú mnohí riešili cez špeciálne VPN aplikácie na zmenu proxy adresy a polohy.

Netflix je po novom dostupný takmer po celom svete, pri príležitosti čoho sa spoločnosť rozhodla spraviť rázny krok voči používateľom odblokovacích služieb a pluginov. Opatrenia blokujúce daných zákazníkov by tak mali prísť do platnosti už v najbližších týždňoch. Spoločnosti vlastniace streamovaný obsah už v minulosti vyjadrili nesúhlas s pasívnym prístupom Netflixu k tejto problematike, no zdá sa, že s expanziou do zvyšku sveta sa stalo sprísnenie pravidiel na ich strane nutnosťou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Takto sa Apple chystá potichu vyradiť Mac Pro z ponuky

Mac Pro bol dlhé roky definíciou toho najvýkonnejšieho, čo Apple kedy ponúkal. Profesionálni užívatelia sa mohli tešiť najmä z obrovských možností, ako počítač vylepšiť vďaka grafickým kartám a procesorom. Lenže prechod na Apple Silicon tieto možnosti obmedzil.
pokračovanie článku

Víkend plný darčekov v iStores: Druhá vlna výnimočných zliav štartuje už 28. novembra

Po úspešnej prvej vlne novembrových zliav prináša iStores - najväčší Apple Premium Partner na Slovensku - pokračovanie predvianočných akcií. Víkend plný darčekov prinesie atraktívne ceny na obľúbené Apple zariadenia a široký výber príslušenstva, aby si zákazníci mohli vybaviť darčeky výhodnejšie a bez predvianočného stresu.